Nuotolinis mokymasis – mokytis ar nesimokyti? Kai kėlėmės gyventi į Filipinus, nusprendėme, jog vaikai mokysis nuotoliniu būdu pagal lietuvišką mokslo sistemą. Tai mums leis laisvai keliauti, o jeigu vieną dieną nuspręsime sugrįžti į Lietuvą, bus neatsilikę nuo mokymo programos. Be to, visada žinojom, jog kur begyvensim, nesvarbu kokia kalbės aplinkui monės, bet mūsų šeima visada kalbės lietuviškai, vaikai skaitys lietuviškas knygas ir ne tik žinos, kokie yra lietuvių garsiausi rašytojai, bet ir bus skaitę jų kūrinius. Taigi lietuviškas mokymasis mūsų šeimai ir vaikams yra svarbiausias.
Apie nuotolinį mokymąsi buvome girdėję „viena ausimi“. Internete yra informacijos tik tiek, jog interneto pagalba galima tęsti mokslus Lietuvos vaikams, išvykusiems gyventi į užsienį. Tėvų forumuose informacijos irgi nedaug. Tik čia daug nuogąstavimų, jog mokslai nukentės, jog girdėjo apie nesklandumus keliant namų darbus, mokytojų konsultacijas ir pan.
Nuotolinis mokymasis Lietuvos mokykloje
Lietuvoje mokyklų, kur galima mokytis nuotoliniu būdu, nėra daug. Vilniuje šioje srityje yra garsiausia (pagal mūsų paieškas – vienintelė Vilniuje) Vilniaus Ozo gimnazija. Jos puslapyje konkrečiai surašyta, kokių dokumentų reikia, norint čia mokytis nuotoliniu būdu. Teko girdėti, jog reikia dokumentų įrodančių apie šeimos išvykimą, ilgalaikę komandiruotę ar panašiai. Tačiau sąraše šių dokumentų neradome ir buvo smalsu, ar jų paprašys priduodant dokumentus.
Gavę pradinės mokyklos baigimo dokumentus, nuvažiavom į Vilniaus Ozo gimnaziją su prašymu priimti nuotoliniu būdu mokytis penktoje klasėje visų mokomųjų dalykų. Mums buvo paaiškinta, jog yra du mokymosi būdai. Lituanistinis, į kurį įeina lietuvių kalba, istorija bei geografija ir visų dalykų mokymasis nuotoliniu būdu. Lituanistinį būdą renkasi vaikai, kurie svetimoje šalyje lanko vietinę mokyklą, mokosi visų bendrų dalykų. Lituanistiniai dalykai tam, jog galėtų bent kada vaikai grįžti į Lietuvos mokymosi sistemą. Na o visus mokomuosius dalykus mokosi tie, kurie nesimoko vietinėje mokykloje.
Pasirinkome visų dalykų mokymąsi, tačiau mus informavo, jog visus dalykus mokosi tik keli mokiniai, todėl visus dalykus, išskyrus lietuvių kalbą reikės mokytis visiškai savarankiškai, nes nesusidaro klasė, kurie pageidautų nuotoliniu būdu mokytis visų 5-os klasės dalykus. Taigi visų dalykų reikės mokintis savarankiškai, nuotolinio mokymosi aplinkoje patalpinami kursai ir mokiniams skiriamas konsultacijų laikas, kuriuo jie gali pasinaudoti.
Reikalingi dokumentai
Priėmimo dokumentų sąrašą rasite čia: nuotolinis mokymasis Ozo gimnazija.
Pridavus dokumentus dėl priėmimo, papildomų dokumentų dėl išvykimo, ilgalaikės komandiruotės ir panašiai neprašė. Vienintelis dalykas kuris mane suglumino, tai dokumentuose reikėjo nurodyti priežastį, kodėl išvykstame iš Lietuvos?Pasirinkimo variantai buvo:
- laikina valstybės tarnyba užsienyje;
- išvykstame į užsienį užsidirbti.
Aišku buvo ir kita, kur galima buvo įrašyti priežastį ranka. Tačiau, tikriausiai, pasitaikančios dvi priežastys yra šios…
Dokumentai priduoti. Į klausimą, ar galime būti ramūs, jog būsime priimti mokytis nuotoliniu būdu, atsakė, jog taip. Ramiai laukti rugsėjo pirmosios savaitės ir prisijungimų prie mokymosi sistemos ir pirmųjų užduočių.
Tai buvo pirma pažintis nuotoliniu mokymusi Lietuvoje. Žinome, jog daugeliui tėvų, kurie nori keliauti, dirbti užsienyje ar dėl kitų priežasčių, nuotolinis mokymasis yra naujovė, apie kurią nedaug teko girdėti. Taigi, jeigu domina nuotolinis mokymasis, skaitykite kitus su šiuo mokymu susijusius mūsų straipsnius, komentaruose klauskite, rašykite – būtinai atsakysime ir padėsime.
Jeigu jūsų vaikai jau mokosi nuotoliniu būdu, komentaruose pasidalinkite savo patirtimi. Visada yra įdomu patarimai, pastebėjimai iš jau tai patyrusių šeimų. Kuo daugiau bus informacijos, tuo daugiau šeimų nebijos keliauti, nebijos keisti savo gyvenamosios vietos dėl vaikų mokslų.
2 komentarai
Nuotrauka labiau primena laisvalaikio piesima arba homeschooling, o ne valstybini mokyma. Kodel valstybineje mokykloje nuotoliniu budu vaikui skiriama maziau demesio nei fizineje mokykloje? O jei vaikui, pvz 13 ir daugiau. Mamos salia nera, ji dirba, kodel salia Jo nuotoliniu budu nera pedagogo? Vaiku forume? Juk tai ne dalinio mokymosi mokykla, tai tik nuotoliniu budu vykdomas mokslas. Kodel neskiriama pakankamai valandu mokymui, o je konsultavimui kaip studentams? Panaikinama esmine PEDAGOGO-VAIKO saveikia stimuliuojanti mokymasi. Kodel?
O jūs turite ar turėjote patirties su mokymusi nuotoliniu būdu? Mūsų atveju abudu tėvai praktiškai visą laiką būna kartu. Būnam atrama, jeigu yra reikalinga pagalba. Iš kitos pusės, vaikas visada gali kreiptis į mokytoją ir padėti išmokti, suprasti pamoką. Tokiu atveju bendravimas vyksta netiesiogiai, bet ir toks yra nuotolinis mokymasis.